14 january 2018, football scores

14 January 2018
calendar
FIFA
Club Friendly
11:00Arema FC2 - 0
2 - 0
Finished
PS Barito PuteraFinished[0-0]
11:00CS U Craiova2 - 4
2 - 4
Finished
MeppenFinished[1-0]
11:45Angkatan0 - 4
0 - 4
Finished
Johor DTFinished[0-3]
12:00Chiangrai Utd0 - 1
0 - 1
Finished
KhonkaenFinished[0-0]
12:00Ostrava U210 - 3
0 - 3
Finished
VitkoviceFinished[0-3]
12:00Wolves FC0 - 6
0 - 6
Finished
Brisbane CityFinished[0-3]
13:00Vysehrad2 - 2
2 - 2
Finished
PribramFinished[1-0]
13:00VfL Osnabruck1 - 0
1 - 0
Finished
BSV RehdenFinished[1-0]
14:00Lech Poznan4 - 3
4 - 3
Finished
SrodaFinished[2-0]
14:00Neftci Baku1 - 2
1 - 2
Finished
Inter BakuFinished[1-0]
15:00Muang Thong Utd5 - 1
5 - 1
Finished
Nakhon RatchasimaFinished[2-1]
15:00SC Victoria Hamburg1 - 3
1 - 3
Finished
Luneburger HansaFinished[1-2]
15:00Hajduk Split5 - 0
5 - 0
Finished
VarazdinFinished[3-0]
16:00Lugano5 - 1
5 - 1
Finished
ChiassoFinished[4-1]
16:00Jong FC Emmen0 - 2
0 - 2
Finished
TwenteFinished[0-1]
16:00Kickers Offenbach0 - 1
0 - 1
Finished
SteinbachFinished[0-1]
16:00Uhersky Brod4 - 3
4 - 3
Finished
Slovacko U21Finished[2-3]
16:30Monza (Ita)1 - 1
1 - 1
Finished
Renate (Ita)Finished[0-0]
17:00Energie Cottbus0 - 4
0 - 4
Finished
MagdeburgFinished[0-2]
17:00Catania2 - 1
2 - 1
Finished
SionFinished[0-1]
17:00Galatasaray2 - 0
2 - 0
Finished
V. ConstantaFinished[0-0]
17:00Dusseldorf-West4 - 2
4 - 2
Finished
Kapellen-ErftFinished[1-0]
17:30LASK Linz2 - 1
2 - 1
Finished
HeidenheimFinished[1-1]
18:00Young Boys3 - 0
3 - 0
Finished
SandhausenFinished[0-0]
18:00Basel1 - 1
1 - 1
Finished
Tianjin SongJiangFinished[1-1]
18:00Ebusua2 - 3
2 - 3
Finished
Hearts of OakFinished[1-1]
19:30Eupen2 - 0
2 - 0
Finished
Guangzhou EvergrandeFinished[1-0]
21:00Atl. Nacional2 - 0
2 - 0
Finished
Atletico-MGFinished[1-0]
21:30River Plate1 - 2
1 - 2
Finished
Santa FeFinished[0-2]
22:00Sport Recife2 - 0
2 - 0
Finished
Atl. TucumanFinished[1-0]
Friendly International
15:00Indonesia1 - 4
1 - 4
Finished
IcelandFinished[1-1]
England
Premier League
16:30Bournemouth2 - 1
2 - 1
Finished
ArsenalFinished[0-0]
19:00Liverpool4 - 3
4 - 3
Finished
Manchester CityFinished[1-1]
Professional Development League
14:30Huddersfield U232 - 1
2 - 1
Finished
Hull City U23Finished[1-1]
Premier League 2
15:00Sunderland U230 - 5
0 - 5
Finished
Chelsea U23Finished[0-3]
15:00Norwich U234 - 3
4 - 3
Finished
Newcastle Utd U23Finished[2-3]
16:00Middlesbrough U233 - 3
3 - 3
Finished
Blackburn U23Finished[1-2]
Germany
Bundesliga
17:30Köln2 - 1
2 - 1
Finished
B. MoenchengladbachFinished[1-0]
20:00Borussia Dortmund0 - 0
0 - 0
Finished
WolfsburgFinished[0-0]
Spain
Primera Division
14:00Levante0 - 1
0 - 1
Finished
Celta VigoFinished[0-1]
18:15Alaves1 - 0
1 - 0
Finished
SevillaFinished[0-0]
20:30Espanyol1 - 1
1 - 1
Finished
Ath BilbaoFinished[1-1]
22:45Real Sociedad2 - 4
2 - 4
Finished
BarcelonaFinished[2-1]
Segunda Division
14:00Huesca2 - 1
2 - 1
Finished
NumanciaFinished[0-0]
18:00Cadiz2 - 0
2 - 0
Finished
CordobaFinished[1-0]
20:00Albacete2 - 1
2 - 1
Finished
Granada CFFinished[1-0]
20:00Leonesa2 - 1
2 - 1
Finished
Lorca FCFinished[0-0]
22:00Sevilla B0 - 1
0 - 1
Finished
OsasunaFinished[0-0]
Segunda Division B - Group 1
13:30Valladolid B2 - 1
2 - 1
Finished
Rayo MajadahondaFinished[1-1]
14:00San Sebastian Reyes0 - 0
0 - 0
Finished
Dep. La Coruna BFinished[0-0]
14:00Fuenlabrada6 - 0
6 - 0
Finished
Talavera CFFinished[2-0]
14:00Atl. Madrid B2 - 1
2 - 1
Finished
Union AdarveFinished[0-0]
18:30Cerceda0 - 4
0 - 4
Finished
GuijueloFinished[0-1]
18:30Rapido de Bouzas2 - 0
2 - 0
Finished
PontevedraFinished[2-0]
19:00Toledo1 - 2
1 - 2
Finished
NavalcarneroFinished[1-0]
19:00Ferrol2 - 1
2 - 1
Finished
PonferradinaFinished[1-1]
21:00Real Madrid B2 - 0
2 - 0
Finished
Coruxo FCFinished[1-0]
Segunda Division B - Group 2
14:00CD Vitoria0 - 0
0 - 0
Finished
UD LogronesFinished[0-0]
14:00Gijon B3 - 1
3 - 1
Finished
MirandesFinished[1-1]
18:00Izarra2 - 0
2 - 0
Finished
R. UnionFinished[1-0]
18:00Pena3 - 3
3 - 3
Finished
Arenas ClubFinished[2-2]
19:00Barakaldo1 - 1
1 - 1
Finished
TudelanoFinished[0-0]
19:00Burgos2 - 1
2 - 1
Finished
LealtadFinished[0-1]
19:00Santander1 - 0
1 - 0
Finished
Gernika ClubFinished[1-0]
Segunda Division B - Group 3
14:00Zaragoza B1 - 2
1 - 2
Finished
LleidaFinished[1-0]
14:00Peralada2 - 2
2 - 2
Finished
Valencia BFinished[1-1]
14:00Baleares1 - 0
1 - 0
Finished
FormenteraFinished[1-0]
14:00Pena Deportina2 - 1
2 - 1
Finished
MallorcaFinished[0-1]
19:00Ontinyent2 - 1
2 - 1
Finished
EbroFinished[2-0]
19:00Saguntino1 - 1
1 - 1
Finished
Villarreal BFinished[0-0]
19:00Badalona1 - 3
1 - 3
Finished
ElcheFinished[0-0]
19:00Sabadell1 - 2
1 - 2
Finished
OlotFinished[0-0]
20:00Hercules1 - 2
1 - 2
Finished
AlcoyanoFinished[0-1]
Segunda Division B - Group 4
14:00Betis B3 - 2
3 - 2
Finished
LinenseFinished[1-0]
14:00Marbella4 - 1
4 - 1
Finished
Cordoba BFinished[2-1]
14:00Jumilla0 - 2
0 - 2
Finished
MelillaFinished[0-0]
14:00CF Extremadura0 - 2
0 - 2
Finished
Lorca Deportiva (Esp)Finished[0-0]
14:00Granada CF B3 - 1
3 - 1
Finished
VillanovenseFinished[2-0]
14:00Las Palmas B2 - 0
2 - 0
Finished
UCAM Murcia (Esp)Finished[1-0]
19:00Cartagena3 - 0
3 - 0
Finished
EjidoFinished[1-0]
19:00CD Badajoz3 - 0
3 - 0
Finished
EcijaFinished[1-0]
19:00San Fernando1 - 0
1 - 0
Finished
Merida ADFinished[1-0]
20:00Murcia0 - 0
0 - 0
Finished
Recreativo HuelvaFinished[0-0]
Portugal
Primeira Liga
19:00Tondela3 - 1
3 - 1
Finished
FeirenseFinished[0-0]
19:00Boavista2 - 0
2 - 0
Finished
PortimonenseFinished[2-0]
21:00Belenenses1 - 2
1 - 2
Finished
Rio AveFinished[0-1]
23:15Sporting Lisbon3 - 0
3 - 0
Finished
AvesFinished[1-0]
Segunda Liga
14:15Gil Vicente0 - 1
0 - 1
Finished
FC Porto BFinished[0-0]
18:00Penafiel0 - 3
0 - 3
Finished
NacionalFinished[0-0]
18:00Uniao Madeira1 - 1
1 - 1
Finished
Braga BFinished[1-0]
18:00Arouca1 - 0
1 - 0
Finished
FC FamalicaoFinished[1-0]
18:00Guimaraes B2 - 1
2 - 1
Finished
VarzimFinished[0-1]
18:00Leixoes3 - 0
3 - 0
Finished
Real SCFinished[2-0]
19:00Santa Clara1 - 0
1 - 0
Finished
Cova De PiedadeFinished[0-0]
Campeonato De Portugal
17:00Guadalupe1 - 2
1 - 2
Finished
DezembroFinished
18:00FC Cesarense2 - 0
2 - 0
Finished
AmaranteFinished[0-0]
18:00Leiria2 - 0
2 - 0
Finished
SourenseFinished[1-0]
18:00AD Fafe2 - 1
2 - 1
Finished
CDC MontalegreFinished[1-0]
18:00Almancilense1 - 0
1 - 0
Finished
OlhanenseFinished[0-0]
18:00Electrico2 - 2
2 - 2
Finished
LouresFinished[0-0]
18:00Fatima (Por)1 - 1
1 - 1
Finished
MafraFinished[0-1]
18:00Orn1 - 3
1 - 3
Finished
MortaguaFinished[1-1]
18:00Gondomar3 - 0
3 - 0
Finished
TrofenseFinished[2-0]
18:00Marinhense0 - 2
0 - 2
Finished
AnadiaFinished
18:00Mondinense0 - 1
0 - 1
Finished
Camara de LobosFinished[0-0]
18:00Montijo2 - 1
2 - 1
Finished
LouletanoFinished[1-0]
18:00Oriental1 - 0
1 - 0
Finished
PinhalnovenseFinished[0-0]
18:00Sacavenense2 - 2
2 - 2
Finished
SC LusitaniaFinished[1-1]
18:00SB Castelo Branco1 - 0
1 - 0
Finished
RD AguedaFinished[0-0]
18:00SC Mirandela (Por)1 - 0
1 - 0
Finished
Minas de ArgozeloFinished[1-0]
18:00Sousense1 - 0
1 - 0
Finished
Alianca de GandraFinished[0-0]
18:00Torcatense4 - 1
4 - 1
Finished
Pedras SalgadasFinished[3-1]
18:00AD Sanjoanense (Por)2 - 0
2 - 0
Finished
CamachaFinished[2-0]
18:00SC Farense1 - 0
1 - 0
Finished
Moura AC (Por)Finished[1-0]
18:00Sintrense0 - 1
0 - 1
Finished
TorreenseFinished[0-1]
18:00Alcanenense0 - 1
0 - 1
Finished
SC PraienseFinished[0-0]
18:00Oleiros0 - 1
0 - 1
Finished
GafanhaFinished[0-1]
18:00Pedras Rubras0 - 3
0 - 3
Finished
FelgueirasFinished[0-2]
18:00Vizela1 - 1
1 - 1
Finished
GD BragancaFinished[0-0]
18:00Castrense2 - 1
2 - 1
Finished
MoncarapachenseFinished
18:00Coimbroes4 - 0
4 - 0
Finished
CinfaesFinished[2-0]
18:00Coruchense0 - 1
0 - 1
Finished
CaldasFinished[0-0]
18:00Ferreira de Aves1 - 3
1 - 3
Finished
Lusitano FCV (Por)Finished
18:00Lusitano VRSA0 - 4
0 - 4
Finished
Casa PiaFinished
18:00Nogueirense2 - 1
2 - 1
Finished
Aguias do MoradalFinished
18:00Pero Pinheiro0 - 1
0 - 1
Finished
VilafranquenseFinished[0-0]
18:00Sao Martinho2 - 1
2 - 1
Finished
AD OliveirenseFinished[0-0]
18:00SC Espinho1 - 0
1 - 0
Finished
Canelas 2010Finished[0-0]
18:00Vilaverdense2 - 2
2 - 2
Finished
MerelinenseFinished
19:00Maritimo B0 - 2
0 - 2
Finished
SertanenseFinished[0-0]
19:00Sporting Ideal0 - 1
0 - 1
Finished
Estrela Vendas NovasFinished
France
Ligue 1
17:00St Etienne2 - 0
2 - 0
Finished
ToulouseFinished[1-0]
19:00Lyon1 - 1
1 - 1
Finished
AngersFinished[0-1]
23:00Nantes0 - 1
0 - 1
Finished
Paris SGFinished[0-1]
Cfa - Group B
16:00Lyon II2 - 3
2 - 3
Finished
SchiltigheimFinished
Italy
Serie D - Group B
16:30Dro0 - 6
0 - 6
Finished
Darfo BoarioFinished[0-4]
16:30Ciserano1 - 1
1 - 1
Finished
Bustese RoncalliFinished[1-0]
16:30Caravaggio3 - 0
3 - 0
Finished
TrentoFinished[1-0]
16:30Lumezzane (Ita)1 - 1
1 - 1
Finished
PergoletteseFinished[0-1]
16:30Virtus Bergamo Alzano Seriate2 - 0
2 - 0
Finished
Levico TermeFinished[1-0]
16:30Pontisola1 - 2
1 - 2
Finished
Ciliverghe MazzanoFinished[0-0]
16:30Crema2 - 0
2 - 0
Finished
LeccoFinished[1-0]
16:30Pro Patria0 - 1
0 - 1
Finished
RezzatoFinished[0-0]
16:30Grumellese2 - 0
2 - 0
Finished
Calcio RomaneseFinished
Serie D - Group C
16:30Legnago Salus0 - 1
0 - 1
Finished
BellunoFinished[0-0]
16:30Liventina1 - 0
1 - 0
Finished
MontebellunaFinished[1-0]
16:30Porto Tolle3 - 1
3 - 1
Finished
AbanoFinished
16:30Este2 - 0
2 - 0
Finished
AdrieseFinished
16:30Campodarsego2 - 1
2 - 1
Finished
ClodienseFinished[1-0]
16:30Mantova2 - 2
2 - 2
Finished
Cjarlins MuzaneFinished[1-0]
16:30ArzignanoChiampo6 - 3
6 - 3
Finished
AmbrosianaFinished
16:30Feltre2 - 1
2 - 1
Finished
TamaiFinished
16:30Calvi Noale1 - 0
1 - 0
Finished
Virtus Verona (Ita)Finished[0-0]
Serie D - Group E
16:30Ponsacco1 - 2
1 - 2
Finished
Real Forte QuercetaFinished[0-0]
16:30San Donato2 - 0
2 - 0
Finished
LigornaFinished[2-0]
16:30Lavagnese1 - 0
1 - 0
Finished
Sestri LevanteFinished[0-0]
16:30Massese3 - 1
3 - 1
Finished
RignaneseFinished[1-1]
16:30Ghivizzano Borgo2 - 2
2 - 2
Finished
ViareggioFinished[2-1]
16:30Savona2 - 0
2 - 0
Finished
ArgentinaFinished[1-0]
16:30Finale5 - 1
5 - 1
Finished
Valdinievole MontecatiniFinished[4-1]
16:30Seravezza Pozzi3 - 1
3 - 1
Finished
ScandicciFinished[1-0]
17:00Unione Sanremo1 - 3
1 - 3
Finished
AlbissolaFinished[0-0]
Serie D - Group F
16:30Campobasso3 - 0
3 - 0
Finished
MonticelliFinished[2-0]
16:30Castelfidardo3 - 2
3 - 2
Finished
SangiusteseFinished[1-0]
16:30Recanatese5 - 1
5 - 1
Finished
JesinaFinished
16:30Agnonese1 - 0
1 - 0
Finished
Fabriano CerretoFinished[1-0]
16:30ASD Francavilla1 - 0
1 - 0
Finished
Nerostellati PratolaFinished[1-0]
16:30L Aquila2 - 2
2 - 2
Finished
Vis PesaroFinished[0-1]
16:30San Marino3 - 3
3 - 3
Finished
ASD Pineto CalcioFinished
17:00Avezzano3 - 2
3 - 2
Finished
VasteseFinished
17:00Matelica2 - 0
2 - 0
Finished
San NicoloFinished[1-0]
Serie D - Group G
16:30Anziolavinio1 - 1
1 - 1
Finished
San TeodoroFinished[1-0]
16:30Rieti3 - 1
3 - 1
Finished
CassinoFinished[1-0]
16:30Budoni5 - 1
5 - 1
Finished
LatinaFinished
16:30Ostia Mare2 - 0
2 - 0
Finished
Lupa RomaFinished
16:30Nuorese1 - 0
1 - 0
Finished
TortoliFinished[0-0]
16:30Trastevere Calcio0 - 0
0 - 0
Finished
FlaminiaFinished[0-0]
16:30Lanusei Calcio1 - 1
1 - 1
Finished
AlbalongaFinished[0-0]
17:00Monterosi FC2 - 0
2 - 0
Finished
Latte DolceFinished[1-0]
17:00Aprilia0 - 0
0 - 0
Finished
SFF AtleticoFinished[0-0]
Serie D - Group H
16:30Picerno1 - 0
1 - 0
Finished
PomiglianoFinished
16:30Taranto2 - 1
2 - 1
Finished
AltamuraFinished
16:30Fulgor Molfetta0 - 1
0 - 1
Finished
AversaFinished[0-0]
16:30Nardo2 - 1
2 - 1
Finished
Audace CerignolaFinished[0-0]
16:30Manfredonia2 - 2
2 - 2
Finished
Nerostellati FratteseFinished[2-0]
16:30Cavese0 - 0
0 - 0
Finished
FC TurrisFinished[0-0]
16:30Francavilla2 - 3
2 - 3
Finished
San SeveroFinished[1-1]
16:30Gragnano1 - 3
1 - 3
Finished
PotenzaFinished
17:00Gravina1 - 0
1 - 0
Finished
SarneseFinished[1-0]
Serie D - Group I
16:30Ebolitana0 - 0
0 - 0
Finished
US PalmeseFinished[0-0]
16:30Isola Capo Rizzuto0 - 1
0 - 1
Finished
Vesuvio ErcolaneseFinished[0-1]
16:30AS Acireale0 - 0
0 - 0
Finished
PalazzoloFinished[0-0]
16:30Nocerina2 - 2
2 - 2
Finished
MessinaFinished[0-2]
16:30Paceco0 - 1
0 - 1
Finished
ViboneseFinished[0-1]
16:30Portici 19062 - 1
2 - 1
Finished
RoccellaFinished[1-1]
17:00Cittanovese1 - 1
1 - 1
Finished
Gelbison CilentoFinished[1-0]
17:00Gela2 - 1
2 - 1
Finished
TroinaFinished[1-0]
17:00Sancataldese0 - 1
0 - 1
Finished
Igea VirtusFinished[0-1]
Serie D - Group D
16:30Imolese (Ita)1 - 1
1 - 1
Finished
SangiovanneseFinished[1-0]
16:30Colligiana1 - 2
1 - 2
Finished
SammaureseFinished[0-2]
16:30Montevarchi Calcio4 - 1
4 - 1
Finished
CastelvetroFinished[3-0]
16:30Lentigione2 - 1
2 - 1
Finished
Vigor CarpanetoFinished[2-0]
16:30Correggese1 - 1
1 - 1
Finished
FiorenzuolaFinished[1-0]
16:30Rimini1 - 1
1 - 1
Finished
TuttocuoioFinished[1-0]
16:30Romagna Centro0 - 1
0 - 1
Finished
ForliFinished[0-0]
16:30Trestina0 - 0
0 - 0
Finished
Sasso MarconiFinished[0-0]
16:30Sansepolcro3 - 1
3 - 1
Finished
PianeseFinished[2-0]
16:30Mezzolara1 - 1
1 - 1
Finished
VillabiagioFinished[0-0]
Serie D - Group A
16:30Casa1 - 1
1 - 1
Finished
CastellazzoFinished[1-1]
16:30Como3 - 1
3 - 1
Finished
VareseFinished[1-0]
Coppa Italia Serie C - Play Offs
17:00Lecce3 - 0
3 - 0
Finished
MateraFinished[1-0]
17:00Cosenza1 - 0
1 - 0
Finished
TrapaniFinished[0-0]
Greece
Super League
16:00Kerkyra0 - 3
0 - 3
Finished
PAOKFinished[0-1]
18:15Atromitos0 - 1
0 - 1
Finished
PanetolikosFinished[0-0]
18:15Asteras Tripolis3 - 1
3 - 1
Finished
AEL LarissaFinished[1-0]
20:30Levadiakos3 - 2
3 - 2
Finished
PanathinaikosFinished[2-0]
20:30AEK3 - 1
3 - 1
Finished
GianninaFinished[1-0]
Division C
14:15Ermionidas-Ermis1 - 1
1 - 1
Finished
Aiolikos FCFinished
15:00Lefkimmi3 - 2
3 - 2
Finished
PanamvrakakikosFinished
16:00Achaiki0 - 0
0 - 0
Finished
KalamataFinished[0-0]
16:00AO Paniliakos1 - 1
1 - 1
Finished
Asteras VlachiotiFinished
16:00Apollon Paralimniou2 - 1
2 - 1
Finished
SidirochoriFinished
16:00Atsalenios FC0 - 0
0 - 0
Finished
Ermis Z.Finished[0-0]
16:00Chrisoupolis1 - 0
1 - 0
Finished
DidymoteichoFinished
16:00Diagoras Agias0 - 1
0 - 1
Finished
Aittitos SpataFinished
16:00Digenis Neochori1 - 1
1 - 1
Finished
O. VolosFinished
16:00Ermis Kiveriou0 - 0
0 - 0
Finished
PanthiraikosFinished[0-0]
16:00Ierapetra1 - 1
1 - 1
Finished
IrodotosFinished
16:00Iraklis4 - 0
4 - 0
Finished
M. Alexandros TrikalaFinished
16:00Kampaniakos0 - 0
0 - 0
Finished
AlmoposFinished[0-0]
16:00Mylopotamos2 - 2
2 - 2
Finished
Aeek InkaFinished
16:00Niki Volos1 - 0
1 - 0
Finished
SellanaFinished
16:00Pallixouriakos0 - 4
0 - 4
Finished
PanopoulouFinished
16:00Panlefkadios0 - 1
0 - 1
Finished
Asteras ParapotamosFinished
16:00AO Zevgolatiou0 - 3
0 - 3
Finished
Ethnikos PiraeusFinished
16:00Aris Avato1 - 1
1 - 1
Finished
KavalaFinished
16:00Doxa Proskiniton1 - 2
1 - 2
Finished
Orfeas XanthiFinished
16:00Fostiras1 - 2
1 - 2
Finished
PAE EgaleoFinished
16:00Ialysos1 - 0
1 - 0
Finished
KeratsiniFinished
16:00Kilkisiakos0 - 2
0 - 2
Finished
AO KardiasFinished
16:00Kranoula0 - 1
0 - 1
Finished
Ermis AmyntaioFinished
16:00Langadas1 - 2
1 - 2
Finished
A. AsterasFinished
16:00Makedonikos Foufas2 - 1
2 - 1
Finished
Skoufas KompotiFinished
16:00M. Alexandros Xiropotamos1 - 0
1 - 0
Finished
Elpis SkoutareosFinished
16:00Opountios Martinou3 - 2
3 - 2
Finished
GS AlmyrosFinished
16:00PAO Varda1 - 0
1 - 0
Finished
Pylou TsiklitirasFinished
16:00Philippos Alexandreia0 - 1
0 - 1
Finished
KaritsaFinished
16:00Rodos3 - 0
3 - 0
Finished
Aspropyrgos EnosisFinished
16:00Thesprotos1 - 2
1 - 2
Finished
Tilikratis L.Finished
16:00Triglia R.2 - 1
2 - 1
Finished
TamyniakosFinished
16:00Panarkadikos2 - 0
2 - 0
Finished
Diagoras VrachneikonFinished
16:00Pierikos2 - 2
2 - 2
Finished
NaousaFinished
16:00Aetos Orfani4 - 2
4 - 2
Finished
M. Alexandros KarperiFinished
16:00Asteras Itea2 - 0
2 - 0
Finished
AmvrysseasFinished
16:00Chalkis1 - 2
1 - 2
Finished
PanargiakosFinished
16:00Edessaikos0 - 1
0 - 1
Finished
Aris PalaiochoriFinished
16:00Karagiannia0 - 0
0 - 0
Finished
FilippiadaFinished[0-0]
16:00Kifisias0 - 2
0 - 2
Finished
PalaiochoraFinished
16:00Loutraki3 - 2
3 - 2
Finished
Pelopas KiatouFinished
16:00Zakynthos5 - 0
5 - 0
Finished
LeonidioFinished
16:00Thiva F.C.1 - 0
1 - 0
Finished
Achilleas FarsalonFinished
Football League
16:00Aiginiakos1 - 0
1 - 0
Finished
PanserraikosFinished[1-0]
16:00Apollon Larissa0 - 2
0 - 2
Finished
ArisFinished[0-1]
16:00Kallithea1 - 1
1 - 1
Finished
VeriaFinished[1-0]
16:00Trikala2 - 1
2 - 1
Finished
SpartiFinished[2-0]
16:00Kissamikos1 - 0
1 - 0
Finished
KarditsaFinished[1-0]
16:00Karaiskakis0 - 1
0 - 1
Finished
Panachaiki (Gre)Finished[0-1]
16:00Ergotelis3 - 0
3 - 0
Awarded
AcharnaikosAwarded
Australia
W-League
08:30Melbourne Victory W2 - 1
2 - 1
Finished
Melbourne City WFinished[0-0]
08:30Canberra W2 - 0
2 - 0
Finished
WS Wanderers WFinished[0-0]
14:00Perth W0 - 2
0 - 2
Finished
Sydney WFinished[0-1]
A-League
09:00Central Coast2 - 2
2 - 2
Finished
Melbourne CityFinished[1-1]
11:00Adelaide Utd0 - 0
0 - 0
Finished
Sydney FCFinished[0-0]
Argentina
Torneos De Verano
00:00San Lorenzo2 - 1
2 - 1
Finished
Argentinos JrsFinished[0-0]
04:10Independiente0 - 0 (3-5)
0 - 0 (3-5)
Finished
Gimnasia L.P.Finished[0-0]
Belgium
Proximus League
16:30Lierse2 - 1
2 - 1
Finished
TubizeFinished[1-1]
20:00Leuven3 - 1
3 - 1
Finished
St. GilloiseFinished[2-0]
Second Amateur Division Group Vfv B
16:30Bornem2 - 0
2 - 0
Finished
Temse (Bel)Finished
16:30Capellen1 - 1
1 - 1
Finished
City PiratesFinished
16:30Montkainoise2 - 1
2 - 1
Finished
VosselaarFinished
16:30Saint Eloois1 - 1
1 - 1
Finished
LonderzeelFinished
17:00Boom4 - 0
4 - 0
Finished
PepingenFinished
17:00Westhoek2 - 0
2 - 0
Finished
Mandel UnitedFinished
17:00Gullegem3 - 3
3 - 3
Finished
SW HarelbekeFinished
17:00Spouwen-Mopertingen1 - 0
1 - 0
Finished
HoogstratenFinished
17:00Petegem1 - 1
1 - 1
Finished
RonseFinished
Second Amateur Division Group Acff
17:00La Calamine2 - 2
2 - 2
Finished
Solieres SportFinished
17:00RFC De Liege3 - 0
3 - 0
Finished
Sprimont-ComblainFinished
20:00RAA Louvieroise1 - 5
1 - 5
Finished
HamoirFinished
First Amateur Division
17:00Berchem1 - 3
1 - 3
Finished
ASV GeelFinished
Brazil
Sao Paulo Youth Cup
00:00Boavista U201 - 5
1 - 5
Finished
Internacional U20Finished[1-2]
02:00Botafogo SP U200 - 1
0 - 1
Finished
Sao Paulo U20Finished[0-0]
16:00Palmeiras U207 - 0
7 - 0
Finished
Taubaté U20Finished[1-0]
20:00Água Santa U201 - 1 (1-3)
1 - 1 (1-3)
Finished
Vasco U20Finished[0-1]
21:00Goias U201 - 0
1 - 0
Finished
Gremio U20Finished[0-0]
21:00Portuguesa U201 - 1 (7-6)
1 - 1 (7-6)
Finished
América Mineiro U20Finished[0-0]
21:00RB Brasil U201 - 1 (5-6)
1 - 1 (5-6)
Finished
Avaí U20Finished[1-0]
23:00Flamengo RJ U201 - 0
1 - 0
Finished
Coritiba U20Finished[0-0]
Campeonato Sergipano - Relegation
21:35Amadense0 - 3
0 - 3
Awarded
Boca JuniorAwarded
21:35Frei Paulistano0 - 3
0 - 3
Finished
SergipeFinished[0-2]
21:35Socorrense0 - 1
0 - 1
Finished
LagartoFinished[0-0]
Campeonato Cearense - Relegation Group
22:00Maranguape0 - 2
0 - 2
Finished
IguatuFinished[0-0]
22:00Tiradentes2 - 2
2 - 2
Finished
Floresta ECFinished[1-1]
Campeonato Paraibano
22:00Campinense2 - 1
2 - 1
Finished
Cajazeirense de DesportosFinished[1-0]
22:00CSP1 - 1
1 - 1
Finished
Botafogo PBFinished[0-1]
23:00Nacional de Patos0 - 0
0 - 0
Finished
Treze PBFinished[0-0]
Campeonato Paraense - Second Stage
22:00Araba1 - 0
1 - 0
Finished
CastanhalFinished[1-0]
22:00Remo3 - 0
3 - 0
Finished
BragantinoFinished[0-0]
23:00Sao Raimundo RR3 - 2
3 - 2
Finished
CametaFinished[3-1]
Campeonato Potiguar - First Stage
22:00CE Forca E Luz0 - 4
0 - 4
Finished
America RNFinished[0-2]
23:00Potiguar1 - 4
1 - 4
Finished
Assu RNFinished[0-3]
Egypt
Premier League
15:30Petrojet1 - 1
1 - 1
Finished
El DaklyehFinished[1-0]
18:00Smouha4 - 0
4 - 0
Finished
EnppiFinished[1-0]
21:00Zamalek0 - 0
0 - 0
Finished
El-Entag El-HarbyFinished[0-0]
Israel
Ligat Ha'al
20:00Ashkelon0 - 1
0 - 1
Finished
H. RaananaFinished[0-1]
21:30H. Beer Sheva1 - 1
1 - 1
Finished
Hapoel HaifaFinished[0-1]
India
I-League
11:30Lajong0 - 1
0 - 1
Finished
MinervaFinished[0-0]
Isl
15:00Delhi Dynamos2 - 0
2 - 0
Finished
Bengaluru (Ind)Finished[0-0]
17:30Mumbai City0 - 1
0 - 1
Finished
Kerala BlastersFinished[0-1]
Cyprus
Division 2
15:30PO Xylotympou 20060 - 1
0 - 1
Finished
KarmiotissaFinished[0-0]
First Division
16:00Doxa0 - 8
0 - 8
Finished
APOELFinished[0-4]
18:00Apollon Limassol1 - 1
1 - 1
Finished
AnorthosisFinished[0-1]
19:00Paphos0 - 1
0 - 1
Finished
AEL LimassolFinished[0-0]
Netherlands
Derde Divisie
16:00HV and CV Quick3 - 2
3 - 2
Finished
EVVFinished[0-2]
16:00ADO 20 Heemskerk4 - 1
4 - 1
Finished
USV HerculesFinished[3-1]
16:00Westlandia0 - 4
0 - 4
Finished
CraeyenhoutFinished[0-2]
16:00Dongen1 - 3
1 - 3
Finished
Hsc 21Finished[1-1]
16:00JVC '31 Cuijk2 - 1
2 - 1
Finished
UNAFinished[0-0]
16:30Jong De Graafschap4 - 0
4 - 0
Finished
De MeernFinished[1-0]
16:30Jong Vitesse3 - 2
3 - 2
Finished
Be Quick 1887Finished[2-0]
16:30Oostzaan6 - 1
6 - 1
Finished
KVV Quick 20Finished[3-0]
Tweede Divisie
16:30De Treffers1 - 2
1 - 2
Finished
De DijkFinished[0-1]
Czech Republic
Campeonato De Portugal Prio - Final Stage
13:00Valasske Mezirici3 - 7
3 - 7
Finished
PopradFinished[1-3]
MYANMAR
National League
12:00Hantharwady United1 - 2
1 - 2
Finished
Yangon Utd (Bur)Finished[0-1]
12:00Mahar0 - 0
0 - 0
Finished
Rakhine UnitedFinished
Andorra
Primera Divisió
14:00UE Santa Coloma7 - 1
7 - 1
Finished
PenyaFinished[4-0]
18:00Sant Julia (And)1 - 0
1 - 0
Finished
Inter Club EscaldesFinished[1-0]
Guatemala
Liga Nacional - Clausura
02:00Comunicaciones0 - 2
0 - 2
Finished
AntiguaFinished[0-1]
04:00Coban Imperial1 - 1
1 - 1
Finished
MarquenseFinished[0-0]
20:00Sanarate1 - 0
1 - 0
Finished
SuchitepequezFinished[1-0]
21:00Malacateco2 - 2
2 - 2
Finished
XelajuFinished[1-2]
21:00Siquinala1 - 0
1 - 0
Finished
GuastatoyaFinished[0-0]
Hong Kong
Division 1 - Play Offs
09:30Warriors1 - 0
1 - 0
Finished
Hong Kong SaplingFinished[1-0]
12:30Kitchee (Hkg)2 - 2
2 - 2
Finished
Southern DistrictFinished[0-2]
Iraq
Super League
14:30Baghdad1 - 1
1 - 1
Finished
Al BahriFinished[1-1]
Iran
Division 1
13:30Shahrdari Arak0 - 0
0 - 0
Finished
RafsanjanFinished[0-0]
13:30Fajr Sepasi3 - 0
3 - 0
Finished
Sazi TabrizFinished[2-0]
13:30Sirjan3 - 1
3 - 1
Finished
MazandaranFinished[2-1]
13:30Bushehr0 - 3
0 - 3
Finished
Baderan TehranFinished[0-1]
13:30Khooneh Be Khooneh2 - 1
2 - 1
Finished
MesFinished[1-1]
13:30Malavan1 - 0
1 - 0
Finished
Oxin AlborzFinished[0-0]
13:30Naft Masjed Soleyman2 - 1
2 - 1
Finished
Saba QomFinished[1-0]
13:30Sorinet0 - 0
0 - 0
Finished
BarghFinished[0-0]
13:30Shahrdari Tabriz2 - 1
2 - 1
Finished
Shahrdari MahshahrFinished[1-1]
Iceland
Fotbolti.Net Cup
18:00Hafnarfjordur1 - 1
1 - 1
Finished
GrindavikFinished[1-1]
LEBANON
Premier League
15:15Al Islah0 - 1
0 - 1
Finished
AkhaFinished
17:00Nejmeh SC (Leb)1 - 0
1 - 0
Finished
Al Nabi SheetFinished
Malta
Premier League
16:00Mosta0 - 3
0 - 3
Finished
Birkirkara (Mlt)Finished[0-1]
18:00Floriana0 - 1
0 - 1
Finished
Hibernians (Mlt)Finished[0-0]
Division 1
16:00Qrendi0 - 3
0 - 3
Finished
Zejtun CorinthiansFinished[0-1]
16:00Zebbug2 - 0
2 - 0
Finished
Mqabba FCFinished[0-0]
18:15Vittoriosa3 - 2
3 - 2
Finished
San Gwann FCFinished[2-1]
18:15Qormi2 - 1
2 - 1
Finished
Marsa FCFinished[0-0]
Mexico
Primera Division - Clausura
02:00Lobos BUAP0 - 2
0 - 2
Finished
QuerétaroFinished[0-1]
02:00Club America2 - 2
2 - 2
Finished
PachucaFinished[1-0]
04:00U.A.N.L.- Tigres2 - 1
2 - 1
Finished
Santos LagunaFinished[1-0]
04:06Club Leon3 - 1
3 - 1
Finished
TolucaFinished[1-0]
06:06Guadalajara1 - 3
1 - 3
Finished
Cruz AzulFinished[1-0]
21:00U.N.A.M.- Pumas3 - 1
3 - 1
Finished
AtlasFinished[2-0]
Liga De Ascenso - Clausura
03:00Juarez2 - 1
2 - 1
Finished
Atletico San LuisFinished[0-1]
04:00Alebrijes de Oaxaca3 - 0
3 - 0
Finished
CorrecaminosFinished[2-0]
05:00Tampico Madero1 - 1
1 - 1
Finished
CelayaFinished[0-0]
06:00Dorados de Sinaloa1 - 1
1 - 1
Finished
ZacatecasFinished[1-1]
21:00Leones Negros0 - 0
0 - 0
Finished
UAEM PotrosFinished[0-0]
Morocco
Botola
15:00Hassania Agadir0 - 0
0 - 0
Postponed
HoceimaPostponed
15:00FUS Rabat0 - 0
0 - 0
Postponed
Wydad CasablancaPostponed
15:00IR Tanger0 - 0
0 - 0
Postponed
BerkanePostponed
15:00Chabab Atlas Khenifra0 - 0
0 - 0
Postponed
Difaâ El JadidiPostponed
15:00Kawkab Marrakech0 - 0
0 - 0
Postponed
RAC CasablancaPostponed
15:00Rapide Oued Zem0 - 0
0 - 0
Postponed
Far RabatPostponed
15:00Olympique de Safi0 - 0
0 - 0
Postponed
Moghreb TétouanPostponed
15:00Raja Casablanca0 - 0
0 - 0
Postponed
Olympique KhouribgaPostponed
NIGERIA
Premier League
18:00Warri (Nig)2 - 0
2 - 0
Finished
MFM FCFinished[0-0]
18:00Akwa2 - 0
2 - 0
Finished
EnuguFinished[1-0]
18:00Heartland0 - 0
0 - 0
Finished
Sunshine StarsFinished[0-0]
18:00Lobi1 - 1
1 - 1
Finished
Enyimba (Nig)Finished[0-1]
18:00Nasarawa (Nig)0 - 1
0 - 1
Finished
PlateauFinished[0-0]
18:00Rivers United FC1 - 0
1 - 0
Finished
El KanemiFinished[0-0]
18:00Ifeanyi Ubah2 - 1
2 - 1
Finished
Yobe StarsFinished[1-0]
18:00Wikki1 - 0
1 - 0
Finished
Go RoundFinished[1-0]
18:00Kwara0 - 2
0 - 2
Finished
Niger TornadoesFinished[0-1]
New Zealand
Football Championship
04:00Tasman United4 - 4
4 - 4
Finished
HamiltonFinished[2-2]
04:00Waitakere United1 - 1
1 - 1
Finished
CanterburyFinished[0-1]
Panama
Bangabandhu Gold Cup
00:00Santa Gema1 - 1
1 - 1
Finished
MiguelitoFinished[0-1]
02:00Alianza FC2 - 1
2 - 1
Finished
San FranciscoFinished[1-0]
02:00Chorrillo1 - 0
1 - 0
Finished
Plaza AmadorFinished[1-0]
El Salvador
Primera Division - Clausura
00:00Pasaquina3 - 0
3 - 0
Finished
AudazFinished[2-0]
03:30Chalatenango0 - 1
0 - 1
Finished
AguilaFinished[0-1]
04:00Luis Angel Firpo1 - 0
1 - 0
Finished
FASFinished[0-0]
23:30Dragon1 - 2
1 - 2
Finished
MetapanFinished[1-1]
SAN MARINO
Campionato Sammarinese
17:00Faetano1 - 2
1 - 2
Finished
LibertasFinished
17:00Juvenes/Dogana1 - 1
1 - 1
Finished
Tre FioriFinished[0-0]
17:00Tre Penne3 - 0
3 - 0
Finished
CailungoFinished[2-0]
South Africa
Multichoice Diski
11:00Mamelodi Sundowns U211 - 1
1 - 1
Finished
Chippa Utd. U21Finished[0-1]
11:00Amazulu U212 - 2
2 - 2
Finished
Bidvest Wits U21Finished
13:00Supersport Utd U212 - 3
2 - 3
Finished
Kaizer Chiefs U21Finished[1-2]
Premier League
16:30Chippa Utd.1 - 1
1 - 1
Finished
Bidvest WitsFinished[0-1]
16:30Baroka2 - 0
2 - 0
Finished
AmazuluFinished[1-0]
16:30Golden Arrows1 - 0
1 - 0
Finished
Supersport UtdFinished[0-0]
First Division
16:30Jomo Cosmos1 - 1
1 - 1
Finished
Cape Town All StarsFinished[1-0]
16:30Tshakhuma1 - 1
1 - 1
Finished
Black LeopardsFinished[1-0]
JAMAICA
Premier League
23:00Humble Lions1 - 0
1 - 0
Finished
TivoliFinished[0-0]
23:00Montego Bay0 - 0
0 - 0
Postponed
WaterhousePostponed
23:00UWI3 - 1
3 - 1
Finished
Sandals SCFinished[1-1]
botswana
Premier League
17:30BDF XI1 - 1
1 - 1
Finished
Black ForestFinished
17:30Township Rollers1 - 3
1 - 3
Finished
MiscellaneousFinished
ethiopia
Premier League
14:00Adama City2 - 1
2 - 1
Finished
Ethiopia BunnaFinished
15:00Awassa0 - 0
0 - 0
Finished
Mebrat HailFinished[0-0]
15:00Jimma Kenema1 - 1
1 - 1
Finished
Defence ForceFinished
15:00Welayta Dicha1 - 0
1 - 0
Finished
Arba MencheFinished
15:30Dire Dawa1 - 1
1 - 1
Finished
Sidama BunnaFinished
16:00Dedebit (Eth)4 - 1
4 - 1
Finished
Welwalo Adigrat UniversityFinished
lesotho
Premier League
17:00Matlama0 - 0
0 - 0
Finished
Lioli (Les)Finished[0-0]
17:00Sefotha-Fotha1 - 1
1 - 1
Finished
Kick4LifeFinished
mauritius
Mauritian League
17:30Chebel Citizens1 - 1
1 - 1
Finished
Cercle De Joachim (Mau)Finished
17:30La Cure Sylvester0 - 0
0 - 0
Finished
Bolton CityFinished[0-0]
17:30Pamplemousses4 - 1
4 - 1
Finished
Petite RivièreFinished
17:30Quatre Bornes0 - 4
0 - 4
Finished
SavanneFinished
tanzania
Ligi Kuu Bara
14:00Tanzania Prisons3 - 2
3 - 2
Finished
Mbeya CityFinished[1-1]
Asia
Afc Championship U23 - Qualification
11:00Vietnam U231 - 0
1 - 0
Finished
Australia U23Finished[0-0]
14:30Syria U230 - 0
0 - 0
Finished
South Korea U23Finished[0-0]
Africa
African Nations Championship - Qualification
17:30Guinea1 - 2
1 - 2
Finished
SudanFinished[0-1]
19:30Ivory Coast0 - 1
0 - 1
Finished
NamibiaFinished[0-0]
22:30Zambia3 - 1
3 - 1
Finished
UgandaFinished[1-1]
Congo Dr
Super Ligue
17:30AS Maniema2 - 1
2 - 1
Finished
MuunganoFinished
17:30Etoile de Kivu1 - 0
1 - 0
Finished
VirungaFinished
17:30Makiso1 - 1
1 - 1
Finished
Dauphins NoirsFinished
17:30Molunge0 - 0
0 - 0
Finished
Vita ClubFinished
17:30AC Rangers0 - 1
0 - 1
Finished
Motema PembeFinished
17:30Ecofoot Katumbi0 - 2
0 - 2
Finished
MazembeFinished
17:30Groupe Bazano0 - 2
0 - 2
Finished
Don BoscoFinished
17:30Lubumbashi Sport1 - 2
1 - 2
Finished
St Eloi Lupopo (Drc)Finished
17:30Western2 - 1
2 - 1
Finished
RCKFinished
Costa Rica
Primera Division - Torneo De Verano
05:00Liberia0 - 0
0 - 0
Finished
GuadalupeFinished[0-0]
20:00Alajuelense1 - 0
1 - 0
Finished
HeredianoFinished[1-0]
Saudi Arabia
Saudi Professional League
18:05Al-Shabab3 - 1
3 - 1
Finished
Al-EttifaqFinished[0-1]
Senegal
Ligue 1
19:00Dakar SC0 - 2
0 - 2
Finished
TeunguethFinished
19:30Casa1 - 0
1 - 0
Finished
Niary TallyFinished
20:00ASEC Ndiambour1 - 1
1 - 1
Finished
MbourFinished
20:00Guediawaye2 - 3
2 - 3
Finished
Generation F. (Sen)Finished
21:00Douanes1 - 1
1 - 1
Finished
LinguereFinished
21:00Toure Kunda Footpro2 - 0
2 - 0
Finished
DiambarsFinished