9 january 2018, football scores

09 January 2018
calendar
FIFA
Club Friendly
13:00Sparta Prague7 - 2
7 - 2
Finished
Mas TaborskoFinished[2-2]
16:00Regensburg3 - 3
3 - 3
Finished
LASK LinzFinished[2-0]
16:00Stutt. Kickers0 - 4
0 - 4
Finished
AalenFinished[0-3]
16:00Trabzonspor2 - 1
2 - 1
Finished
Luftetari GjirokastraFinished[1-0]
16:00Meuselwitz1 - 2
1 - 2
Finished
ZwickauFinished[0-0]
16:00Nakhon Ratchasima0 - 0 (4-3)
0 - 0 (4-3)
Finished
Pattaya UtdFinished[0-0]
17:00Hannover4 - 1
4 - 1
Finished
PaderbornFinished[2-1]
17:00Darmstadt3 - 0
3 - 0
Finished
Waasland-beverenFinished[1-0]
17:00Excelsior0 - 0
0 - 0
Finished
HibernianFinished[0-0]
17:30Nurnberg0 - 1
0 - 1
Finished
Gent (Bel)Finished[0-0]
17:30Sparta Rotterdam0 - 0
0 - 0
Canceled
ZwolleCanceled
17:30Dusseldorf1 - 3
1 - 3
Finished
St. LiegeFinished[1-2]
18:00Besiktas2 - 2
2 - 2
Finished
Den HaagFinished[0-2]
18:00Dresden2 - 1
2 - 1
Finished
Bremen IIFinished[1-0]
19:00Bayern Munich5 - 3
5 - 3
Finished
Sonnenhof GroßaspachFinished[1-1]
20:00Sparta Prague U210 - 1
0 - 1
Finished
HorovickoFinished[0-0]
20:30Pforzheim0 - 4
0 - 4
Finished
SaarbrückenFinished[0-2]
21:00Hertha Berlin II3 - 2
3 - 2
Finished
RathenowFinished[1-1]
Friendly International
16:00Greece U201 - 2
1 - 2
Finished
Slovakia U20Finished[1-1]
Spain
Copa Del Rey
21:30Atletico Madrid3 - 0
3 - 0
Finished
LleidaFinished[0-0]
23:30Valencia4 - 0
4 - 0
Finished
Las PalmasFinished[1-0]
France
Coupe De La Ligue
23:00Nice1 - 2
1 - 2
Finished
MonacoFinished[1-2]
Portugal
Primeira Liga
00:00Estoril0 - 2
0 - 2
Finished
FeirenseFinished[0-1]
22:00Tondela1 - 1
1 - 1
Finished
SetubalFinished[1-1]
England
Professional Development League
16:00Bristol City U231 - 5
1 - 5
Finished
Coventry U23Finished[0-2]
Checkatrade Trophy
22:30Bury2 - 3
2 - 3
Finished
Fleetwood TownFinished[1-2]
22:45Charlton1 - 1 (0-3)
1 - 1 (0-3)
Finished
Oxford UtdFinished[1-0]
22:45Portsmouth1 - 2
1 - 2
Finished
Chelsea U23Finished[0-0]
22:45Luton0 - 0 (6-7)
0 - 0 (6-7)
Finished
PeterboroughFinished[0-0]
22:45Rochdale0 - 1
0 - 1
Finished
LincolnFinished[0-0]
22:45Yeovil2 - 0
2 - 0
Finished
Forest GreenFinished[2-0]
Ryman League
22:30Burgess Hill0 - 0
0 - 0
Aban.
DorkingAban.
22:45Wingate & Finchley0 - 1
0 - 1
Finished
LeistonFinished[0-0]
22:45Folkestone2 - 2
2 - 2
Finished
ThurrockFinished[1-0]
22:45Margate (Eng)3 - 1
3 - 1
Finished
NeedhamFinished[1-0]
Southern Premier League
22:45Tiverton0 - 0
0 - 0
Postponed
KetteringPostponed
22:45Royston0 - 0
0 - 0
Postponed
SloughPostponed
22:45Stratford1 - 2
1 - 2
Finished
HerefordFinished[0-0]
22:45St Ives1 - 1
1 - 1
Finished
St. NeotsFinished[0-0]
Conference North
22:45Spennymoor0 - 0
0 - 0
Postponed
TelfordPostponed
22:45Chorley0 - 0
0 - 0
Finished
KidderminsterFinished[0-0]
22:45Nuneaton2 - 1
2 - 1
Finished
HarrogateFinished[1-1]
Conference South
22:45Havant & W3 - 2
3 - 2
Finished
Oxford CityFinished[1-0]
Conference Premier
22:45Fylde1 - 1
1 - 1
Finished
ChesterFinished[0-0]
22:45Maidstone (Eng)1 - 2
1 - 2
Finished
EbbsfleetFinished[0-0]
22:45Dagenham & Red.2 - 3
2 - 3
Finished
Boreham WoodFinished[0-1]
22:45Guiseley0 - 0
0 - 0
Postponed
GatesheadPostponed
Fa Trophy
22:45Halifax1 - 0
1 - 0
Finished
MacclesfieldFinished[1-0]
22:45Spennymoor4 - 4 (5-3)
4 - 4 (5-3)
Finished
GainsboroughFinished[2-2]
Capital One Cup
22:45Manchester City2 - 1
2 - 1
Finished
Bristol CityFinished[0-1]
Australia
A-League
11:50Newcastle Jets2 - 0
2 - 0
Finished
Central CoastFinished[0-0]
14:00Perth Glory0 - 2
0 - 2
Finished
Melbourne CityFinished[0-2]
Brazil
Sao Paulo Youth Cup
00:00América RN U200 - 1
0 - 1
Finished
Aliança U20Finished[0-1]
02:00Novorizontino U201 - 3
1 - 3
Finished
Santos U20Finished[1-2]
19:00Juventude U200 - 2
0 - 2
Finished
Rio Branco EC U20Finished[0-1]
19:00Rio Preto U200 - 1
0 - 1
Finished
Timon U20Finished[0-0]
19:00Marília U202 - 0
2 - 0
Finished
Fluminense U20Finished[0-0]
19:00Mirassol U204 - 0
4 - 0
Finished
América PE U20Finished[2-0]
19:00Atibaia U201 - 2
1 - 2
Finished
Globo U20Finished[0-0]
19:00Comercial MS U200 - 1
0 - 1
Finished
Atlântico U20Finished[0-0]
19:00Guarani U200 - 0
0 - 0
Finished
Madureira U20Finished[0-0]
19:00Guarulhos U201 - 1
1 - 1
Finished
Sete de Setembro U20Finished[0-1]
19:00Londrina U203 - 0
3 - 0
Finished
União Rondonópolis U20Finished[2-0]
19:00XV de Piracicaba U201 - 1
1 - 1
Finished
Santa Cruz AL U20Finished[0-1]
19:00Santo André U204 - 0
4 - 0
Finished
São Paulo AP U20Finished[3-0]
19:00São Bento U200 - 1
0 - 1
Finished
Botafogo PB U20Finished[0-0]
19:00São Caetano U203 - 0
3 - 0
Finished
Rio Branco AC U20Finished[1-0]
19:00Velo Clube U202 - 0
2 - 0
Finished
Ríver U20Finished[1-0]
20:00Linense U200 - 3
0 - 3
Finished
Desportiva Paraense U20Finished[0-2]
21:00Capivariano U201 - 2
1 - 2
Finished
Botafogo U20Finished[0-1]
21:00Comercial U202 - 2
2 - 2
Finished
Paraná U20Finished[2-1]
21:00Desportivo Brasil U205 - 1
5 - 1
Finished
Paysandu U20Finished[2-1]
21:00Elosport U201 - 1
1 - 1
Finished
Coritiba U20Finished[1-1]
21:00Fernandópolis U201 - 3
1 - 3
Finished
Criciuma U20Finished[1-1]
21:00Flamengo U201 - 2
1 - 2
Finished
Goias U20Finished[1-0]
21:00Ituano U200 - 3
0 - 3
Finished
Vila Nova U20Finished[0-1]
21:00José Bonifácio U202 - 4
2 - 4
Finished
Figueirense U20Finished[0-2]
21:00Manthiqueira U200 - 2
0 - 2
Finished
Bahia U20Finished[0-0]
21:00Mogi Mirim U203 - 1
3 - 1
Finished
Atlético Tubarão U20Finished[1-0]
21:00Nacional SP U201 - 2
1 - 2
Finished
ABC U20Finished[0-1]
21:00Primavera SP U201 - 0
1 - 0
Finished
Vitoria U20Finished[1-0]
21:00São Bernardo U200 - 0
0 - 0
Finished
Ceará U20Finished[0-0]
21:00Votuporanguense U201 - 0
1 - 0
Finished
Atletico-PR U20Finished[0-0]
21:00Inter de Bebedouro U201 - 3
1 - 3
Finished
Cruzeiro U20Finished[0-3]
22:00Penapolense U201 - 2
1 - 2
Finished
Nautico U20Finished[0-1]
22:15JI-Parana RO U201 - 3
1 - 3
Finished
Aimoré U20Finished[1-0]
23:00Batatais U204 - 2
4 - 2
Finished
Nova Iguaçu U20Finished[1-1]
23:00Boavista U201 - 0
1 - 0
Finished
Ricanato U20Finished[0-0]
23:00Ponte Preta U204 - 1
4 - 1
Finished
Araxá U20Finished[2-1]
23:00XV de Jaú U201 - 1
1 - 1
Finished
Lagarto U20Finished[1-0]
Copa Do Nordeste - Qualification
02:00Itabaiana0 - 0
0 - 0
Finished
NauticoFinished[0-0]
Greece
Greek Cup - Play Offs
16:00Ofi Crete0 - 1
0 - 1
Finished
PanioniosFinished[0-1]
18:15PAOK2 - 1
2 - 1
Finished
TrikalaFinished[0-0]
20:30AEK1 - 0
1 - 0
Finished
PanetolikosFinished[0-0]
Egypt
Egypt Cup
16:00Misr Elmaqasah0 - 0 (5-6)
0 - 0 (5-6)
Finished
Arab ContractorsFinished[0-0]
Premier League
19:00Tala El Geish2 - 1
2 - 1
Finished
AlasyotyFinished[1-0]
21:00Al Nasr2 - 3
2 - 3
Finished
El IsmailyFinished[1-0]
Israel
Leumit League
20:00Beitar Tel Aviv3 - 0
3 - 0
Finished
Ironi NesherFinished[2-0]
20:00M. Herzliya2 - 1
2 - 1
Finished
M. NazarethFinished[1-1]
20:00H. Ironi Rishon0 - 0
0 - 0
Finished
Hapoel KatamonFinished[0-0]
20:00Hapoel Ramat Gan0 - 0
0 - 0
Finished
Hapoel MarmorekFinished[0-0]
20:00Hapoel Hadera1 - 1
1 - 1
Finished
Hapoel AfulaFinished[1-0]
20:00H. Nazareth0 - 1
0 - 1
Finished
Ramat HasharonFinished[0-0]
Ligat Ha'al
20:00Maccabi Petach Tikva2 - 0
2 - 0
Finished
ShmonaFinished[0-0]
21:00H. Beer Sheva0 - 0
0 - 0
Finished
YehudaFinished[0-0]
22:00Maccabi Tel Aviv3 - 0
3 - 0
Finished
NetanyaFinished[0-0]
India
I-League
17:30Chennai City0 - 0
0 - 0
Finished
NEROCAFinished[0-0]
Wales
Premier League
22:45Newtown3 - 2
3 - 2
Finished
Cardiff MetropolitanFinished[0-2]
Scotland
Championship
22:45Inverness4 - 1
4 - 1
Finished
FalkirkFinished[3-0]
Northern Ireland
Nifl Premiership
22:45C. Rangers0 - 1
0 - 1
Finished
Linfield (Nir)Finished[0-0]
South Africa
Premier League
20:30Ajax Cape Town1 - 2
1 - 2
Finished
Mamelodi SundownsFinished[1-2]
JAMAICA
Premier League
04:35Waterhouse0 - 0
0 - 0
Finished
CavalierFinished[0-0]
Asia
Afc Championship U23 - Qualification
11:00China U233 - 0
3 - 0
Finished
Oman U23Finished[2-0]
14:30Qatar U231 - 0
1 - 0
Finished
Uzbekistan U23Finished[0-0]