7 january 2018, football scores

07 January 2018
calendar
FIFA
Club Friendly
11:00PSIS Semarang0 - 1
0 - 1
Finished
Arema FCFinished[0-1]
12:00Air Force United1 - 4
1 - 4
Finished
PahangFinished[1-0]
12:30Plzen3 - 0
3 - 0
Finished
Usti nad OrliciFinished[1-0]
13:00Werder Bremen0 - 0
0 - 0
Canceled
FC AntwerpCanceled
15:00Freiburg2 - 0
2 - 0
Finished
KaiserslauternFinished[2-0]
15:30Hansa Rostock4 - 0
4 - 0
Finished
Stargard SzczecinskiFinished[1-0]
16:30Schalke 042 - 1
2 - 1
Finished
GenkFinished[0-0]
16:30Emmen1 - 1
1 - 1
Finished
LotteFinished[0-1]
17:30Twente0 - 4
0 - 4
Finished
Werder BremenFinished[0-3]
17:30Mainz0 - 3
0 - 3
Finished
B. MoenchengladbachFinished[0-2]
18:00Wurzburger Kickers0 - 0
0 - 0
Finished
UtrechtFinished[0-0]
19:00Freiburg1 - 1
1 - 1
Finished
HamburgerFinished[0-0]
Friendly International
20:15Sweden1 - 1
1 - 1
Finished
EstoniaFinished[0-0]
England
Fa Cup
15:00Newport2 - 1
2 - 1
Finished
LeedsFinished[0-1]
17:00Shrewsbury0 - 0
0 - 0
Finished
West HamFinished[0-0]
18:00Tottenham3 - 0
3 - 0
Finished
AFC WimbledonFinished[0-0]
19:00Nottingham4 - 2
4 - 2
Finished
ArsenalFinished[2-1]
Premier League 2
15:00Sunderland U232 - 1
2 - 1
Finished
Derby U23Finished[1-0]
16:00Liverpool U230 - 0
0 - 0
Postponed
Arsenal U23Postponed
Conference North
18:00United of Manchester (Eng)1 - 0
1 - 0
Finished
SouthportFinished[1-0]
France
Coupe De France
16:15Granville2 - 1
2 - 1
Finished
BordeauxFinished[0-1]
16:15Marseille1 - 0
1 - 0
Finished
ValenciennesFinished[0-0]
16:15St Etienne2 - 0
2 - 0
Finished
NimesFinished[0-0]
16:15Angers0 - 2
0 - 2
Finished
LorientFinished[0-2]
16:15Strasbourg3 - 2
3 - 2
Finished
DijonFinished[0-0]
19:30Fleury-Merogis0 - 1
0 - 1
Finished
BiesheimFinished[0-0]
19:30Sochaux6 - 0
6 - 0
Finished
AmiensFinished[3-0]
19:30Still 19300 - 1
0 - 1
Finished
TroyesFinished[0-0]
19:30USM Senlis0 - 4
0 - 4
Finished
NantesFinished[0-2]
19:30Dunkerque2 - 4
2 - 4
Finished
MetzFinished[0-1]
19:30Vannes1 - 1 (3-5)
1 - 1 (3-5)
Finished
St. BriochinFinished[0-0]
19:30Sannois1 - 2
1 - 2
Finished
EpinalFinished[0-1]
23:00Rennes1 - 6
1 - 6
Finished
Paris SGFinished[0-4]
Spain
Primera Division
14:00Leganes1 - 0
1 - 0
Finished
Real SociedadFinished[0-0]
18:15Barcelona3 - 0
3 - 0
Finished
LevanteFinished[2-0]
20:30Ath Bilbao2 - 0
2 - 0
Finished
AlavesFinished[1-0]
20:30Villarreal1 - 1
1 - 1
Finished
Dep. La CorunaFinished[1-0]
22:45Celta Vigo2 - 2
2 - 2
Finished
Real MadridFinished[1-2]
Segunda Division
14:00Osasuna4 - 2
4 - 2
Finished
ValladolidFinished[1-2]
14:00Sevilla B3 - 2
3 - 2
Finished
Lorca FCFinished[2-2]
18:00Albacete1 - 2
1 - 2
Finished
TenerifeFinished[0-0]
20:00Leonesa2 - 2
2 - 2
Finished
NumanciaFinished[0-0]
20:00Huesca1 - 1
1 - 1
Finished
R. OviedoFinished[1-0]
22:00Almeria1 - 0
1 - 0
Finished
LugoFinished[0-0]
Segunda Division B - Group 1
14:00Union Adarve0 - 0
0 - 0
Postponed
Valladolid BPostponed
14:00Dep. La Coruna B1 - 2
1 - 2
Finished
FuenlabradaFinished[0-0]
14:00Talavera CF1 - 1
1 - 1
Finished
ToledoFinished[0-0]
14:00Rayo Majadahonda3 - 1
3 - 1
Finished
Real Madrid BFinished[2-0]
19:00Pontevedra1 - 1
1 - 1
Finished
Celta Vigo BFinished[0-1]
19:00Ponferradina1 - 3
1 - 3
Finished
San Sebastian ReyesFinished[1-1]
19:00Guijuelo0 - 0
0 - 0
Postponed
Rapido de BouzasPostponed
Segunda Division B - Group 2
14:00Tudelano1 - 0
1 - 0
Finished
CD VitoriaFinished[1-0]
14:00Lealtad0 - 0
0 - 0
Finished
AmorebietaFinished[0-0]
19:00Arenas Club3 - 1
3 - 1
Finished
SantanderFinished[2-0]
19:00R. Union0 - 0
0 - 0
Finished
PenaFinished[0-0]
19:00Depor0 - 0
0 - 0
Finished
BurgosFinished[0-0]
19:00Gernika Club3 - 5
3 - 5
Finished
Gijon BFinished[1-4]
19:00Mirandes1 - 2
1 - 2
Finished
SD LeioaFinished[0-2]
19:00UD Logrones3 - 1
3 - 1
Finished
Ath Bilbao BFinished[2-0]
20:00Osasuna B0 - 0
0 - 0
Postponed
BarakaldoPostponed
Segunda Division B - Group 3
14:00Formentera0 - 1
0 - 1
Finished
Pena DeportinaFinished[0-0]
14:00Mallorca0 - 0
0 - 0
Finished
PeraladaFinished[0-0]
14:00Ebro2 - 2
2 - 2
Finished
SaguntinoFinished[0-1]
14:00Villarreal B3 - 0
3 - 0
Finished
BalearesFinished[1-0]
18:30Olot1 - 1
1 - 1
Finished
HerculesFinished[0-0]
19:00Alcoyano0 - 1
0 - 1
Finished
LlagosteraFinished[0-1]
20:00Cornella1 - 0
1 - 0
Finished
OntinyentFinished[0-0]
Segunda Division B - Group 4
14:00Linense2 - 0
2 - 0
Finished
CD BadajozFinished[1-0]
14:00Melilla0 - 1
0 - 1
Finished
Las Palmas BFinished[0-0]
14:00Recreativo Huelva2 - 3
2 - 3
Finished
CartagenaFinished[1-2]
14:00Cordoba B3 - 4
3 - 4
Finished
CF ExtremaduraFinished[0-0]
19:00Ecija1 - 2
1 - 2
Finished
MurciaFinished[0-1]
19:00Villanovense0 - 0
0 - 0
Finished
San FernandoFinished[0-0]
19:00Ejido5 - 0
5 - 0
Finished
JumillaFinished[3-0]
19:00Lorca Deportiva (Esp)3 - 1
3 - 1
Finished
Betis BFinished[1-0]
19:30UCAM Murcia (Esp)2 - 0
2 - 0
Finished
Granada CF BFinished[0-0]
20:00Merida AD2 - 2
2 - 2
Finished
MarbellaFinished[0-1]
Tercera Division
13:30Alaves B0 - 0
0 - 0
Postponed
Deportivo GetxoPostponed
Portugal
Primeira Liga
14:45Chaves1 - 1
1 - 1
Finished
AvesFinished[0-1]
19:00Moreirense0 - 2
0 - 2
Finished
BenficaFinished[0-1]
21:00Sporting Lisbon5 - 0
5 - 0
Finished
MaritimoFinished[1-0]
23:15FC Porto4 - 2
4 - 2
Finished
GuimaraesFinished[0-1]
Segunda Liga
18:00Penafiel0 - 1
0 - 1
Finished
CovilhaFinished[0-1]
18:00Arouca3 - 0
3 - 0
Finished
OliveirenseFinished[2-0]
Campeonato De Portugal
17:00Guadalupe0 - 1
0 - 1
Finished
CaldasFinished[0-1]
18:00Amarante2 - 0
2 - 0
Finished
FreamundeFinished[1-0]
18:00Coimbroes1 - 0
1 - 0
Finished
FelgueirasFinished[0-0]
18:00Fatima (Por)2 - 1
2 - 1
Finished
ElectricoFinished[1-0]
18:00Ferreira de Aves0 - 2
0 - 2
Finished
GafanhaFinished[0-0]
18:00Gondomar3 - 1
3 - 1
Finished
SousenseFinished[0-0]
18:00Lusitano VRSA3 - 0
3 - 0
Finished
PinhalnovenseFinished[2-0]
18:00Marinhense2 - 2
2 - 2
Finished
SourenseFinished[1-0]
18:00Merelinense2 - 1
2 - 1
Finished
Pedras SalgadasFinished
18:00Montijo2 - 1
2 - 1
Finished
AlmancilenseFinished[0-1]
18:00Oleiros0 - 1
0 - 1
Finished
MortaguaFinished
18:00Oriental2 - 1
2 - 1
Finished
MoncarapachenseFinished[0-1]
18:00Pedras Rubras2 - 0
2 - 0
Finished
CamachaFinished[1-0]
18:00Pero Pinheiro3 - 1
3 - 1
Finished
DezembroFinished[3-0]
18:00Sao Martinho4 - 1
4 - 1
Finished
GD BragancaFinished[2-0]
18:00SC Farense3 - 0
3 - 0
Finished
OperarioFinished[0-0]
18:00SC Mirandela (Por)3 - 1
3 - 1
Finished
Camara de LobosFinished[1-0]
18:00Sintrense2 - 2
2 - 2
Finished
SC LusitaniaFinished[1-0]
18:00Vilaverdense1 - 1
1 - 1
Finished
AD OliveirenseFinished[0-1]
18:00Vizela4 - 0
4 - 0
Finished
Atletico ArcosFinished[1-0]
18:00AD Fafe5 - 1
5 - 1
Finished
TorcatenseFinished[1-0]
18:00Armacenenses4 - 2
4 - 2
Finished
LouletanoFinished[1-0]
18:00Castrense2 - 2
2 - 2
Finished
Moura AC (Por)Finished[2-1]
18:00Coruchense0 - 4
0 - 4
Finished
TorreenseFinished[0-3]
18:00Orn1 - 3
1 - 3
Finished
SertanenseFinished
18:00Mondinense0 - 1
0 - 1
Finished
CDC MontalegreFinished
18:00Sacavenense1 - 0
1 - 0
Finished
MafraFinished[1-0]
18:00Salgueiros0 - 2
0 - 2
Finished
TrofenseFinished[0-2]
18:00AD Sanjoanense (Por)1 - 1
1 - 1
Finished
FC CesarenseFinished[1-0]
18:00SB Castelo Branco0 - 0
0 - 0
Finished
AnadiaFinished
18:00Aguias do Moradal0 - 2
0 - 2
Finished
LeiriaFinished[0-2]
18:00Alcanenense1 - 4
1 - 4
Finished
VilafranquenseFinished[1-2]
18:00Canelas 20102 - 1
2 - 1
Finished
Alianca de GandraFinished[0-1]
18:00Estrela Vendas Novas1 - 3
1 - 3
Finished
OlhanenseFinished[0-0]
18:00Nogueirense1 - 1
1 - 1
Finished
Lusitano FCV (Por)Finished[0-1]
18:00SC Espinho4 - 0
4 - 0
Finished
CinfaesFinished
19:00SC Praiense5 - 2
5 - 2
Finished
LouresFinished[3-0]
19:00Sporting Ideal1 - 2
1 - 2
Finished
Casa PiaFinished[0-1]
Italy
Serie D - Group B
16:30Pergolettese2 - 1
2 - 1
Finished
CaravaggioFinished[1-0]
16:30Rezzato3 - 0
3 - 0
Finished
GrumelleseFinished[1-0]
16:30Bustese Roncalli3 - 1
3 - 1
Finished
Lumezzane (Ita)Finished
16:30Scanzorosciate1 - 0
1 - 0
Finished
CiseranoFinished[0-0]
16:30Trento2 - 1
2 - 1
Finished
Virtus Bergamo Alzano SeriateFinished[1-1]
16:30Levico Terme1 - 2
1 - 2
Finished
PontisolaFinished[0-2]
16:30Ciliverghe Mazzano1 - 0
1 - 0
Finished
DroFinished[1-0]
16:30Lecco1 - 3
1 - 3
Finished
Pro PatriaFinished[1-1]
16:30Darfo Boario4 - 2
4 - 2
Finished
CremaFinished
Serie D - Group C
16:30Cjarlins Muzane1 - 1
1 - 1
Finished
ArzignanoChiampoFinished
16:30Montebelluna0 - 0
0 - 0
Finished
Calvi NoaleFinished[0-0]
16:30Belluno1 - 2
1 - 2
Finished
Porto TolleFinished[1-0]
16:30Clodiense2 - 1
2 - 1
Finished
EsteFinished
16:30Tamai1 - 1
1 - 1
Finished
Legnago SalusFinished
16:30Ambrosiana0 - 3
0 - 3
Finished
CampodarsegoFinished
16:30Abano2 - 0
2 - 0
Finished
LiventinaFinished
16:30Adriese1 - 2
1 - 2
Finished
FeltreFinished[0-1]
16:30Virtus Verona (Ita)3 - 2
3 - 2
Finished
MantovaFinished[1-0]
Serie D - Group E
16:30Albissola1 - 0
1 - 0
Finished
San DonatoFinished[1-0]
16:30Viareggio2 - 4
2 - 4
Finished
Unione SanremoFinished[2-2]
16:30Ligorna1 - 0
1 - 0
Finished
MasseseFinished[1-0]
16:30Scandicci2 - 2
2 - 2
Finished
Ghivizzano BorgoFinished[1-1]
16:30Argentina0 - 2
0 - 2
Finished
PonsaccoFinished[0-1]
16:30Real Forte Querceta1 - 0
1 - 0
Finished
FinaleFinished[1-0]
16:30Valdinievole Montecatini1 - 1
1 - 1
Finished
LavagneseFinished[0-0]
16:30Rignanese2 - 1
2 - 1
Finished
SavonaFinished[0-0]
16:30Sestri Levante1 - 0
1 - 0
Finished
Seravezza PozziFinished[1-0]
Serie D - Group F
16:30ASD Pineto Calcio1 - 0
1 - 0
Finished
MatelicaFinished
16:30Nerostellati Pratola0 - 2
0 - 2
Finished
CastelfidardoFinished
16:30Sangiustese1 - 0
1 - 0
Finished
CampobassoFinished
16:30San Nicolo1 - 0
1 - 0
Finished
AgnoneseFinished
16:30Vastese0 - 4
0 - 4
Finished
San MarinoFinished
16:30Monticelli0 - 0
0 - 0
Finished
L AquilaFinished[0-0]
16:30Fabriano Cerreto1 - 1
1 - 1
Finished
ASD FrancavillaFinished
16:30Jesina2 - 2
2 - 2
Finished
AvezzanoFinished[0-1]
17:00Vis Pesaro1 - 0
1 - 0
Finished
RecanateseFinished[0-0]
Serie D - Group G
16:30Albalonga3 - 2
3 - 2
Finished
Trastevere CalcioFinished[1-1]
16:30Tortoli0 - 0
0 - 0
Finished
BudoniFinished[0-0]
16:30Cassino3 - 2
3 - 2
Finished
Ostia MareFinished[2-0]
16:30Flaminia1 - 0
1 - 0
Finished
Monterosi FCFinished[0-0]
16:30Lupa Roma1 - 1
1 - 1
Finished
ApriliaFinished[1-1]
16:30SFF Atletico6 - 0
6 - 0
Finished
AnziolavinioFinished[2-0]
16:30San Teodoro3 - 2
3 - 2
Finished
Lanusei CalcioFinished
Serie D - Group H
16:30San Severo0 - 0
0 - 0
Finished
PicernoFinished[0-0]
16:30FC Turris2 - 1
2 - 1
Finished
ManfredoniaFinished[0-1]
16:30Audace Cerignola2 - 0
2 - 0
Finished
Fulgor MolfettaFinished
16:30Aversa0 - 2
0 - 2
Finished
TarantoFinished[0-2]
16:30Nerostellati Frattese0 - 1
0 - 1
Finished
FrancavillaFinished[0-0]
16:30Altamura0 - 0
0 - 0
Finished
GragnanoFinished[0-0]
16:30Pomigliano2 - 2
2 - 2
Finished
GravinaFinished
16:30Sarnese1 - 1
1 - 1
Finished
NardoFinished[0-0]
16:30Potenza2 - 2
2 - 2
Finished
CaveseFinished
Serie D - Group I
16:30Gelbison Cilento2 - 2
2 - 2
Finished
AS AcirealeFinished
16:30Igea Virtus1 - 0
1 - 0
Finished
Isola Capo RizzutoFinished[1-0]
16:30Roccella3 - 1
3 - 1
Finished
GelaFinished[1-1]
16:30US Palmese1 - 0
1 - 0
Finished
SancataldeseFinished[1-0]
16:30Palazzolo1 - 1
1 - 1
Finished
EbolitanaFinished[1-1]
16:30Messina1 - 0
1 - 0
Finished
Portici 1906Finished[0-0]
16:30Troina3 - 0
3 - 0
Finished
CittanoveseFinished[1-0]
16:30Vesuvio Ercolanese4 - 0
4 - 0
Finished
PacecoFinished
16:30Vibonese1 - 0
1 - 0
Finished
NocerinaFinished[1-0]
Serie D - Group A
16:30Arconatese1 - 2
1 - 2
Finished
Folgore CarateseFinished[0-1]
16:30Borgosesia2 - 3
2 - 3
Finished
GozzanoFinished[1-2]
16:30Derthona1 - 0
1 - 0
Finished
VaresinaFinished[0-0]
16:30Caronnese1 - 0
1 - 0
Finished
OlginateseFinished[0-0]
16:30Castellazzo1 - 3
1 - 3
Finished
InverunoFinished[1-1]
16:30Chieri2 - 2
2 - 2
Finished
CasaFinished[1-2]
16:30Pavia4 - 2
4 - 2
Finished
BraFinished[3-1]
16:30Pro Sesto3 - 1
3 - 1
Finished
ComoFinished[1-0]
16:30Seregno1 - 1
1 - 1
Finished
OltrepoVogheraFinished[1-0]
16:30Varese1 - 1
1 - 1
Finished
BorgaroFinished[1-0]
Serie D - Group D
16:30Castelvetro1 - 1
1 - 1
Finished
SansepolcroFinished[1-1]
16:30Fiorenzuola0 - 1
0 - 1
Finished
RiminiFinished[0-0]
16:30Forli3 - 0
3 - 0
Finished
TrestinaFinished[1-0]
16:30Pianese2 - 3
2 - 3
Finished
CorreggeseFinished[1-2]
16:30Sammaurese1 - 0
1 - 0
Finished
Imolese (Ita)Finished[0-0]
16:30Sasso Marconi1 - 1
1 - 1
Finished
Montevarchi CalcioFinished[0-0]
16:30Tuttocuoio1 - 1
1 - 1
Finished
LentigioneFinished[1-1]
16:30Vigor Carpaneto3 - 1
3 - 1
Finished
ColligianaFinished[1-0]
16:30Villabiagio1 - 0
1 - 0
Finished
Romagna CentroFinished[0-0]
Greece
Super League
16:00Panathinaikos2 - 0
2 - 0
Finished
Platanias FcFinished[0-0]
18:15Giannina0 - 0
0 - 0
Finished
Asteras TripolisFinished[0-0]
18:15Lamia0 - 1
0 - 1
Finished
Skoda XanthiFinished[0-1]
20:30AEL Larissa0 - 3
0 - 3
Finished
Olympiakos PiraeusFinished[0-0]
Division C
14:30Panthiraikos2 - 0
2 - 0
Finished
Triglia R.Finished
16:00A. Asteras0 - 3
0 - 3
Finished
IraklisFinished
16:00Aeek Inka2 - 0
2 - 0
Finished
KifisiasFinished
16:00Panopoulou2 - 0
2 - 0
Finished
ZakynthosFinished
16:00Panamvrakakikos0 - 1
0 - 1
Finished
Makedonikos FoufasFinished
16:00Aspropyrgos Enosis0 - 1
0 - 1
Finished
KeratsiniFinished
16:00Asteras Vlachioti3 - 0
3 - 0
Finished
AchaikiFinished
16:00Chrisoupolis0 - 1
0 - 1
Finished
Aetos OrfaniFinished
16:00Ermis Amyntaio1 - 0
1 - 0
Finished
KastoriaFinished
16:00Ermis Z.1 - 0
1 - 0
Finished
FostirasFinished
16:00Feraios0 - 1
0 - 1
Finished
Niki VolosFinished
16:00Kalamata3 - 1
3 - 1
Finished
LeonidioFinished
16:00Makedonikos2 - 1
2 - 1
Finished
PierikosFinished
16:00M. Alexandros Karperi0 - 1
0 - 1
Finished
Doxa ProskinitonFinished
16:00Naousa0 - 0
0 - 0
Finished
AlmoposFinished[0-0]
16:00O. Volos2 - 0
2 - 0
Finished
VelouchiFinished
16:00Pelopas Kiatou0 - 1
0 - 1
Finished
IalysosFinished
16:00Sidirochori0 - 1
0 - 1
Finished
Aris AvatoFinished
16:00Skoufas Kompoti2 - 0
2 - 0
Finished
PanlefkadiosFinished
16:00Achilleas Farsalon0 - 0
0 - 0
Finished
Opountios MartinouFinished[0-0]
16:00AO Ilisiakos4 - 1
4 - 1
Finished
Atsalenios FCFinished
16:00Apollon Paralimniou4 - 0
4 - 0
Finished
DidymoteichoFinished
16:00Aris Palaiochori2 - 0
2 - 0
Finished
KilkisiakosFinished
16:00Asteras Parapotamos2 - 2
2 - 2
Finished
KaragianniaFinished
16:00Diagoras Vrachneikon1 - 0
1 - 0
Finished
PallixouriakosFinished
16:00Edessaikos0 - 0
0 - 0
Finished
Philippos AlexandreiaFinished
16:00Ethnikos Piraeus3 - 1
3 - 1
Finished
RodosFinished
16:00Ierapetra1 - 0
1 - 0
Finished
MylopotamosFinished
16:00Ionikos2 - 0
2 - 0
Finished
AO ZevgolatiouFinished
16:00Karitsa1 - 1
1 - 1
Finished
LangadasFinished
16:00Panargiakos1 - 1
1 - 1
Finished
Ermionidas-ErmisFinished
16:00Panarkadikos0 - 1
0 - 1
Finished
Pylou TsiklitirasFinished
16:00PAO Varda1 - 2
1 - 2
Finished
AO PaniliakosFinished
16:00Asteras Itea0 - 1
0 - 1
Finished
Volos NFCFinished
16:00Orfeas Xanthi0 - 1
0 - 1
Finished
Elpis SkoutareosFinished
16:00Thesprotos1 - 0
1 - 0
Finished
LefkimmiFinished
16:00Amvrysseas1 - 0
1 - 0
Finished
Digenis NeochoriFinished
16:00Kavala3 - 0
3 - 0
Finished
M. Alexandros XiropotamosFinished
16:00M. Alexandros Trikala0 - 0
0 - 0
Finished
KampaniakosFinished[0-0]
16:00Tilikratis L.2 - 1
2 - 1
Finished
KranoulaFinished
16:00Palaiochora0 - 1
0 - 1
Finished
PAE EgaleoFinished
16:00Thyella D.2 - 1
2 - 1
Finished
ChalkisFinished
16:00Sellana0 - 0
0 - 0
Finished
Thiva F.C.Finished[0-0]
Football League
16:00Karaiskakis2 - 1
2 - 1
Finished
ErgotelisFinished[1-0]
16:00Panachaiki (Gre)2 - 1
2 - 1
Finished
Apollon LarissaFinished[2-0]
16:00Panserraikos1 - 1
1 - 1
Finished
KarditsaFinished[1-0]
16:00Aris2 - 0
2 - 0
Finished
KalamariaFinished[2-0]
16:00Dramas0 - 0
0 - 0
Finished
Panegialios FCFinished[0-0]
16:00Sparti1 - 0
1 - 0
Finished
AiginiakosFinished[0-0]
Australia
National Youth League
08:00Melbourne Victory U213 - 3
3 - 3
Finished
Brisbane U21Finished[1-3]
11:00Newcastle Jets U212 - 2
2 - 2
Finished
Sydney FC U21Finished[2-0]
W-League
08:30Melbourne City W3 - 0
3 - 0
Finished
Perth WFinished[3-0]
10:30Canberra W6 - 1
6 - 1
Finished
Adelaide WFinished[3-1]
Belgium
Proximus League
16:30Tubize2 - 1
2 - 1
Finished
WesterloFinished[1-0]
20:00St. Gilloise1 - 2
1 - 2
Finished
KSV RoeselareFinished[1-1]
Second Amateur Division Group Vfv B
16:30Bornem5 - 0
5 - 0
Awarded
GullegemAwarded
16:30Londerzeel2 - 3
2 - 3
Finished
BoomFinished
16:30Montkainoise1 - 0
1 - 0
Finished
Spouwen-MopertingenFinished
17:00SW Harelbeke0 - 1
0 - 1
Finished
Saint ElooisFinished
17:00Pepingen1 - 1
1 - 1
Finished
TorhoutFinished
17:00Wijgmaal5 - 0
5 - 0
Finished
LenaartsFinished
17:00Petegem2 - 2
2 - 2
Finished
Temse (Bel)Finished
Second Amateur Division Group Acff
17:00RAA Louvieroise0 - 5
0 - 5
Finished
RWD MolenbeekFinished
17:00Meux0 - 4
0 - 4
Finished
RFC De LiegeFinished
17:00La Calamine2 - 1
2 - 1
Finished
Wallonne CineyFinished
First Amateur Division
17:00Knokke4 - 2
4 - 2
Finished
BerchemFinished
Brazil
Sao Paulo Youth Cup
00:00Aimoré U201 - 1
1 - 1
Finished
Flamengo RJ U20Finished
00:00Araxá U201 - 1
1 - 1
Finished
Chapecoense-SC U20Finished
00:00Botafogo SP U203 - 0
3 - 0
Finished
Cruzeiro U20Finished
02:00Sergipe U201 - 3
1 - 3
Finished
Sao Paulo U20Finished
14:00Osvaldo Cruz U201 - 1
1 - 1
Finished
Boavista U20Finished[0-1]
16:00Ricanato U201 - 2
1 - 2
Finished
Internacional U20Finished[0-0]
19:00Ferroviária U202 - 0
2 - 0
Finished
Corumbaense U20Finished
19:00Paulista U202 - 3
2 - 3
Finished
RB Brasil U20Finished
19:00Taboão da Serra SP U200 - 0
0 - 0
Finished
Real FC U20Finished
21:00Pinheiro U200 - 5
0 - 5
Finished
Corinthians U20Finished[0-1]
21:00São Paulo Crystal U200 - 0
0 - 0
Finished
Joinville U20Finished[0-0]
22:00Inter de Bebedouro U201 - 1
1 - 1
Finished
Batatais U20Finished[0-0]
22:00Itapirense U202 - 2
2 - 2
Finished
Volta Redonda U20Finished
22:00Osasco Audax U204 - 1
4 - 1
Finished
União Barbarense U20Finished[1-0]
22:00São Carlos U202 - 1
2 - 1
Finished
Confiança U20Finished
Campeonato Paraibano
22:00Botafogo PB2 - 1
2 - 1
Finished
Serrano PBFinished
22:00Treze PB2 - 1
2 - 1
Finished
Auto EsporteFinished
23:00Cajazeirense de Desportos1 - 0
1 - 0
Finished
Nacional de PatosFinished[0-0]
23:00Sousa0 - 0
0 - 0
Finished
CSPFinished[0-0]
Israel
State Cup
21:30Hapoel Tel Aviv1 - 1 (3-5)
1 - 1 (3-5)
Finished
Maccabi HaifaFinished[1-1]
India
I-League
11:30Mohun Bagan2 - 0
2 - 0
Finished
AizawlFinished[0-0]
Isl
15:00Chennai Titans2 - 2
2 - 2
Finished
Delhi DynamosFinished[1-1]
17:30Bengaluru (Ind)1 - 0
1 - 0
Finished
Atletico de KolkataFinished[1-0]
Cyprus
Division 2
15:30Ayia Napa4 - 3
4 - 3
Finished
KarmiotissaFinished
First Division
16:00AEL Limassol3 - 0
3 - 0
Finished
AchnasFinished[1-0]
17:00Anorthosis3 - 1
3 - 1
Finished
AEK LarnacaFinished[0-1]
19:00APOEL4 - 0
4 - 0
Finished
Alki OrokliniFinished[4-0]
Scotland
Lowland League
18:00East Stirlingshire4 - 2
4 - 2
Finished
Stirling UniversityFinished
Bangladesh
Premier League
13:30Saif Sporting Club3 - 0
3 - 0
Finished
Abahani ChittagongFinished[3-0]
15:45Muktijoddha Sangsad2 - 3
2 - 3
Finished
MohammedanFinished[0-2]
Iraq
Super League
14:30Zakho1 - 3
1 - 3
Finished
Al ZawraaFinished[1-2]
14:30Al-Hudod0 - 0
0 - 0
Finished
Al MinaaFinished
14:30Naft Missan1 - 2
1 - 2
Finished
Al Quwa Al JawiyaFinished[1-2]
17:00Al Shorta2 - 1
2 - 1
Finished
Naft Al JunoobFinished[2-0]
Iran
Division 1
13:30Baderan Tehran0 - 0
0 - 0
Finished
Fajr SepasiFinished[0-0]
13:30Mazandaran1 - 0
1 - 0
Finished
BushehrFinished[1-0]
13:30Mes0 - 2
0 - 2
Finished
Shahrdari TabrizFinished[0-0]
13:30Oxin Alborz2 - 2
2 - 2
Finished
SirjanFinished[1-1]
13:30Rafsanjan1 - 0
1 - 0
Finished
Khooneh Be KhoonehFinished[1-0]
13:30Saba Qom1 - 4
1 - 4
Finished
Shahrdari ArakFinished[0-2]
13:30Shahrdari Mahshahr3 - 1
3 - 1
Finished
SorinetFinished[1-0]
13:45Bargh0 - 0
0 - 0
Finished
MalavanFinished[0-0]
14:00Sazi Tabriz0 - 0
0 - 0
Finished
Naft Masjed SoleymanFinished[0-0]
LEBANON
Premier League
15:15Safa (Leb)1 - 0
1 - 0
Finished
TripoliFinished
15:15Tadamon3 - 1
3 - 1
Finished
Salam ZghartaFinished
17:00Al Ansar4 - 2
4 - 2
Finished
Al Nabi SheetFinished
Malta
Premier League
16:00Tarxien0 - 2
0 - 2
Finished
FlorianaFinished[0-1]
18:00Hibernians (Mlt)0 - 0
0 - 0
Finished
HamrunFinished[0-0]
Division 1
16:00Melita FC1 - 2
1 - 2
Finished
Marsa FCFinished[1-0]
16:00Vittoriosa0 - 1
0 - 1
Finished
QrendiFinished[0-0]
18:15Rabat Ajax0 - 3
0 - 3
Finished
Mqabba FCFinished[0-1]
18:15Pembroke3 - 2
3 - 2
Finished
SirensFinished[2-2]
Mexico
Primera Division - Clausura
02:00Cruz Azul0 - 0
0 - 0
Finished
Club TijuanaFinished[0-0]
04:00Monterrey1 - 1
1 - 1
Finished
MonarcasFinished[1-0]
04:06Pachuca2 - 3
2 - 3
Finished
U.N.A.M.- PumasFinished[2-1]
06:00Necaxa0 - 0
0 - 0
Finished
VeracruzFinished[0-0]
21:00Toluca1 - 1
1 - 1
Finished
GuadalajaraFinished[1-0]
Liga De Ascenso - Clausura
02:00Zacatepec0 - 0
0 - 0
Finished
Tampico MaderoFinished[0-0]
04:00Cafetaleros de Tapachula1 - 2
1 - 2
Finished
AtlanteFinished[0-2]
04:00Celaya0 - 2
0 - 2
Finished
JuarezFinished[0-1]
New Zealand
Football Championship
04:00Auckland2 - 2
2 - 2
Finished
Waitakere UnitedFinished[1-0]
04:00Hawke's Bay2 - 2
2 - 2
Finished
HamiltonFinished[1-0]
04:00Team Wellington4 - 1
4 - 1
Finished
Wellington Phoenix ResFinished[4-1]
06:35Tasman United0 - 6
0 - 6
Finished
CanterburyFinished[0-3]
South Africa
First Division
16:30Super Eagles0 - 3
0 - 3
Finished
HighlandsFinished[0-0]
16:30Ubuntu Cape Town2 - 1
2 - 1
Finished
WitbankFinished[1-0]
Premier League
16:30Amazulu0 - 2
0 - 2
Finished
Chippa Utd.Finished[0-0]
16:30Bloem Celtic2 - 1
2 - 1
Finished
Golden ArrowsFinished[2-0]
JAMAICA
Premier League
23:00Boys' Town1 - 1
1 - 1
Finished
Humble LionsFinished[0-1]
23:00Portmore5 - 1
5 - 1
Finished
Arnett GardensFinished[3-0]
23:00Reno0 - 0
0 - 0
Finished
UWIFinished[0-0]
23:00Sandals SC0 - 0
0 - 0
Finished
Montego BayFinished[0-0]
23:00Tivoli2 - 0
2 - 0
Finished
Harbour ViewFinished[1-0]
bermuda
Premier League
03:00Somerset2 - 1
2 - 1
Finished
YMSCFinished
ethiopia
Premier League
14:00Defence Force0 - 1
0 - 1
Finished
Fasil KetemaFinished
15:00Arba Menche1 - 2
1 - 2
Finished
Dedebit (Eth)Finished
15:00Mekelle Kenema2 - 0
2 - 0
Finished
Dire DawaFinished
15:00Sidama Bunna1 - 0
1 - 0
Finished
AwassaFinished
16:00Ethiopia Bunna1 - 1
1 - 1
Finished
Welayta DichaFinished
lesotho
Premier League
16:00Matlama0 - 0
0 - 0
Postponed
Defence ForcePostponed
16:00Majantja0 - 0
0 - 0
Postponed
Kick4LifePostponed
Costa Rica
Primera Division - Torneo De Verano
22:00Grecia1 - 2
1 - 2
Finished
AlajuelenseFinished[0-1]
23:30U.C.R.0 - 1
0 - 1
Finished
HeredianoFinished[0-1]
Senegal
Ligue 1
20:00Linguere1 - 1
1 - 1
Finished
Toure Kunda FootproFinished
21:00Guediawaye0 - 0
0 - 0
Postponed
SonacosPostponed
21:00Mbour3 - 0
3 - 0
Finished
CasaFinished
Togo
Tipico Bundesliga
18:00AS Togo-Port (Tog)1 - 1
1 - 1
Finished
Koroki MeteteFinished
18:00Espoir1 - 2
1 - 2
Finished
UnisportFinished
18:00Foadan1 - 1
1 - 1
Finished
Asante Kotoko (Gha)Finished
18:00Gbikinti Bassar0 - 1
0 - 1
Finished
AgazaFinished
18:00Maranatha4 - 0
4 - 0
Finished
Anges de NotseFinished
18:00OTR1 - 1
1 - 1
Finished
GomidoFinished
18:00Semassi0 - 2
0 - 2
Finished
KaraFinished